Zmiany w rozkładzie jazdy od 2 września 2018 r.

Szanowni Państwo,

2 września 2018 r. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 20 października 2018 r.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Remont linii 447 będzie kontynuowany i organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek do 23 września i zastąpi je komunikacja autobusowa. Natomiast od 24 września pociągi zatrzymają się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych na ww. odcinku z wyjątkiem Pruszkowa. Dodatkowo informujemy, że na linii pojawi się nowy przystanek Parzniew pomiędzy Pruszkowem a Brwinowem.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

Na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna w godz. 0:01 – 4:35 będą prowadzone prace związane z podbiciem torów i ruch pociągów będzie prowadzony po jednym czynnym torze w dniach:

  1. od 4 września do 9 września (zamknięty tor nr 1),
  2. od 13 września do 15 września (zamknięty tor nr 2).

Dodatkowo w związku z naprawą przejazdu kolejowo-drogowego koło przystanku Halinów, ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki będzie prowadzony po jednym czynnym torze przez pierwsze dwa weekendy we wrześniu, tzn.:

  1. od 7 września godz. 22:10 do 10 września godz. 3:10 (zamknięty tor nr 1),
  2. od 14 września godz. 22:20 do 17 września godz. 3:20 (zamknięty tor nr 2).

Ponadto w dniach 6-7 oraz 13-14 października będzie miało miejsce dodatkowe zamkniecie na odcinku Rembertów – Sulejówek Miłosna (część pociągów KM zostanie odwołana, pozostałe będą kursowały wg. zmienionego rozkładu jazdy.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Wystąpi nocna przerwa w ruchu pociągów dla potrzeb modernizacji linii na odcinku Bednary – Łowicz Główny. W zamian za odwołane pociągi będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto w związku z pracami remontowymi od 10 września, ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo na odcinku Teresin Niepokalanów – Sochaczew. Część pociągów kursowała będzie w skróconej relacji do/z Teresina Niepokalanowa.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów - Sadowne Węgrowskie – Małkinia.. Część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową.

Ponadto na odcinku Małkinia – Łochów w poniższych pociągach „PKP Intercity” S.A. nr:

  1. 6117 „Konopnicka” relacji Węgliniec – Białystok codziennie oprócz niedziel (7);
  2. 6157 „Konopnicka” relacji Wrocław Główny – Białystok w niedziele (7);
  3. 4125 „Ondraszek” relacji Bielsko Biała Główna – Białystok codziennie;
  4. 1011 „Leśmian” relacji Łódź Fabryczna – Białystok codziennie;

honorowane będą ważne bilety KM.

Dodatkowo informujemy, że ww. pociągi „PKP Intercity” S.A. będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Zgodnie z informacją otrzymaną od Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, w dniu 08.09.2018 r. nie nastąpi otwarcie dla ruchu pociągów szlaku Pilawa – Garwolin.

Pociągi z Warszawy do Garwolina będą kończyły bieg na stacji Pilawa. Przejazd na odcinku Pilawa – Dęblin będzie realizowany zastępczą komunikacją autobusową.

Pociągi w kierunku Warszawy będą rozpoczynały bieg na stacji Pilawa.

Wszystkie pociągi z Pilawy w kierunku Warszawy będą kursowały z około 10-minutowym opóźnieniem.

Linia nr R8 Warszawa – Radom – Skarżysko Kamienna

W związku z modernizacją linii od 13 września wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów. Zostanie zamknięty tor nr 2 na szlaku Czachówek Południowy – Warka. Część pociągów będzie odwołana, zaś część kursowała w zmienionych godzinach. Natomiast pociąg „Radomiak” od 2 września będzie kursował trasą okrężną przez linię 22 Radom – Drzewica i Centralną Magistrale Kolejową (CMK).

Dodatkowo wystąpi nocna przerwa w ruchu pociągów (w godz. 0:40-3:20) na odcinku Dobieszyn – Radom. W związku z tym pierwszy i ostatni pociąg kursujący na tym odcinku zastąpi komunikacja autobusowa.

Linia nr R81 Dęblin – Radom

W dalszym ciągu będą występowały utrudnienia związane z modernizacją stacji Dęblin. Ruch pociągów na odcinku Dęblin – Bąkowiec zostanie wstrzymany. Za odwołane pociągi na ww. odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Od 2 i 13 września zostaną wprowadzone do rozkładu zmiany poprawiające dojazd do szkoły w Pionkach oraz skomunikowanie pierwszego pociągu do Radomia z pociągiem do Warszawy.

Linia nr 31 Sierpc – Kutno

W związku z naprawą torów i rozjazdów na p.o. Proboszczewice Płockie zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Płock Trzepowo - Sierpc od 2 września do 11 września. Za odwołane pociągi na ww. odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów tutaj

Kategoria: