Modernizacja odcinka Otwock - Pilawa

Rozkład jazdy


Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku z uruchomieniem Zastępczej Komunikacji Autobusowej (ZKA) na odcinku Pilawa – Otwock w przypadku przejazdu z/do przystanku ZKA położonego w obrębie tej samej miejscowości, należy zakupić bilet z/do stacji kolejowej/przystanku osobowego (p.o.) do/z następnej stacji kolejowej/p.o. (w zależności od kierunku podróży), np.: z/do przystanku Jaźwiny do/z przystanku Augustówka bilet należy zakupić z/do przystanku osobowego Augustówka do/z  przystanku osobowego Zabieżki.

Na przejazd ZKA na odcinku Pilawa – Otwock bilety można nabyć: w kasach biletowych, w biletomatach, przez telefon w aplikacji SkyCash, mPay, przez Internet, u kierowników pociągu.

Odpowiedniki stacji kolejowych dla przystanków ZKA na odcinku Pilawa - Otwock

Dodano 2.05.2019 r.


Lokalizacja przystanków ZKA na odcinku Otwock – Pilawa – Otwock od dnia 6 maja 2019 r.

Dodano 30.04.2019 r.


Szanowni Państwo, 

informujemy, że od 6 maja 2019 r. w Otwocku autobusy Zastępczej Komunikacja Autobusowej (ZKA) będą zatrzymywać się na oznaczonym placu przy peronie nr 3.

Dodano 30.04.2019 r.


Szanowni Państwo,

informujemy, że od 6 maja 2019 r. na odcinku Pilawa – Dęblin zaczną kursować pociągi.

Kursy: pierwszy w dobie (Otwock – Dęblin) i ostatni w dobie (Dęblin – Otwock) będą realizowane autobusami Zastępczej Komunikacji Autobusowej.

Dodano 30.04.2019 r.


Szanowni Podróżni,

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK na linii nr 7, od 6 maja 2019 r. nastąpi przerwa w ruchu pociągów na odcinku Otwock – Pilawa.

Ze względu na powyższe wystąpią następujące zmiany w organizacji ruchu:

1) ruch pociągów od strony Warszawy prowadzony będzie po obu torach tylko do/ze stacji Otwock,
2) zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA) na odcinku Otwock – Pilawa.

Dodano 23.04.2019 r.


Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na linii nr 7 od 6 maja 2019 r. do odwołania bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) ważne będą w pociągach SKM linii S1 na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach).

Dodano 29.04.2019 r.


Szanowni Państwo,                                                                                                     

informujemy, że osoby z niepełnosprawnością i osoby o ograniczonej możliwości poruszania się chcące odbyć podróż autobusami ZKA powinny zgłosić potrzebę udzielenia pomocy przynajmniej na 48 godzin przed planowaną godziną odjazdu na czynny całą dobę nr Call Center: 22 364 44 44.

Podstawa prawna:

Regulaminu odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez „Koleje Mazowieckie – KM” (RP-KM), §11 ust. 4 i ust. 5


Szanowni Państwo,

informujemy, że w Zastępczej Komunikacji Autobusowej obowiązuje zakaz przewozu rowerów oraz ograniczenie przewozu wózków.

Kategoria: