Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do wyszukiwania połączeń
2022-02-28
14:19

Zmiana rozkładu jazdy od 13.03.2022 r.

Od 13 marca wchodzi w życie kolejna czasowa zmiana rozkładu jazdy. Będzie obowiązywała do 11 czerwca. Najważniejsze zmiany związane są z:

  • modernizacją stacji Warszawa Zachodnia,
  • weekendowym zamknięciem jednego z torów linii średnicowej,
  • pracami na liniach Warszawa – Łowicz oraz Warszawa – Małkinia – Szulborze Wielkie.

Szczegóły zmian:

W dniach 19-20 marca zostanie zamknięty tor nr 3 podmiejskiej linii średnicowej, pociągi KM w kierunku wschodnim kursowały będą przez linię średnicową dalekobieżną, przez stację Warszawa Gdańska lub w skróconej relacji do/z Warszawy Głównej, Wschodniej lub Zachodniej.

R1 Warszawa – Skierniewice

Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. W dniach 2 i 3 kwietnia z uwagi na budowę wiaduktu drogowego ruch na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków odbywał się będzie po jednym czynnym torze.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na linii oprócz prac w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Sochaczew – Bednary rozpocznie się także modernizacja stacji Ożarów Mazowiecki oraz wymiana urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Sochaczew. Doprowadzi to do bardzo dużych utrudnień w prowadzeniu ruchu pociągów, a co za tym idzie częstych zmian w rozkładzie jazdy. ZKA będzie kursowała w wybrane dni na odcinkach Łowicz Główny – Bednary – Sochaczew – Teresin Niepokalanów.

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie

Z uwagi na budowę tunelu drogowego w Zielonce ruch pociągów w całym terminie obowiązywania rozkładu będzie odbywał się jednotorowo na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka. Część połączeń zostanie odwołana, pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy. W celu złagodzenia utrudnień zostaną uruchomione pociągi wahadłowe Warszawa Wileńska – Ząbki oraz dodatkowe połączenia na linię średnicową.

Dodatkowo w dni robocze na odcinku Tłuszcz – Warszawa Wschodnia/Gdańska honorowane będą bilety KM w następujących pociągach IC:

  • 10112/3 „ZAMENHOF” relacji Białystok – Warszawa Zachodnia
  • 81102/3 „PODLASIAK” relacji Świnoujście – Suwałki (w dniach 21-25.03 pociąg kursuje przez Warszawa Gdańska).

R8 Warszawa – Radom Główny – Skarżysko Kamienna

Od 13 marca będzie funkcjonować nowy przystanek Warka Miasto. Z uwagi na prace związane z zabudową systemu sterowania ruchem kolejowym w dniach 19 i 20 marca, 2 i 3 kwietnia oraz 9 i 10 kwietnia, ruch pociągów na odcinku Dobieszyn – Radom będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Część pociągów skończy i rozpocznie bieg na stacji Dobieszyn, zmianie ulegnie rozkład pozostałych. Ponadto pociągi 21610 oraz 12621/12559 w wybrane dni na odcinku Radom – Dobieszyn zostaną zastąpione przez ZKA.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Na linii wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów związanych pracami remontowymi od 21 marca godz. 8:00 do 24 marca godz. 15:00 na odcinku Tłuszcz- Wyszków. W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na ww. odcinkach.

R81 Radom – Dęblin

Z uwagi na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej w wybranych terminach ruch pociągów na odcinku Żytkowice – Garbatka Letnisko, Radom – Jedlnia Letnisko oraz Pionki – Jedlnia Letnisko będzie odbywał się po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany rozkładu jazdy w terminie organizacji zamknięciowej.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym rozkładem jazdy dla poszczególnych linii, który znajduje się w tabelach rozkładu jazdy.