Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do wyszukiwania połączeń
2018-05-16
15:00

Zmiany w rozkładzie jazdy od 10 czerwca 2018 r.

Szanowni Państwo,

10 czerwca 2018 r. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 1 września 2018 r.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach.

Od 23 czerwca do 2 września 2018 r. po raz kolejny zostanie uruchomiony pociąg „Słoneczny”:

  1. pociąg nr 18110/1 relacji Warszawa Zachodnia (odj. 6:29) – Gdańsk Główny (przyj. 9:41/odj. 9:44) – Ustka (przyj. 12:08) i będzie kursował przez stację Warszawę Centralną;
  2. pociąg nr 81110/1 relacji Ustka (odj. 12:42) – Gdańsk Główny (przyj. 15:03/odj. 15:06) –  Warszawa Zachodnia (przyj. 18:25) i będzie kursować przez Warszawę Śródmieście bez zatrzymania na przystankach osobowych Warszawie Stadion, Powiśle i Ochota.

Pociąg zestawiony będzie z piętrowych i klimatyzowanych wagonów piętrowych.

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Remont linii 447 będzie kontynuowany i organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek i zastąpi je komunikacja autobusowa.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

W związku z remontem toru nr 23 na stacji Warszawa Wschodnia wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów w terminie 10-30 czerwca. Część pociągów rozpoczynających/kończących bieg na stacji Warszawa Rembertów będzie odwołana, zaś pociąg nr 19808/9 relacji Warszawa Zachodnia (odj. 14:58) – Mińsk Mazowiecki (przyj. 15:53) nie zatrzyma się na stacji Warszawa Rembertów.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Część pociągów skończy bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz Główny będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto, w związku z remontami przejazdów ruch pociągów w weekendy będzie prowadzony jednotorowo na szlakach: Błonie – Teresin, Teresin – Sochaczew i Sochaczew – Bednary.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów - Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową.

Ponadto na odcinku Małkinia – Łochów w poniższych pociągach „PKP Intercity” S.A. nr:

  1. 1424 „Ondraszek” relacji Białystok – Bielsko Biała Główna codziennie;
  2. 6117 „Konopnicka” relacji Węgliniec – Białystok codziennie oprócz niedziel (7);
  3. 6157 „Konopnicka” relacji Wrocław Główny – Białystok w niedziele (7);
  4. 4125 „Ondraszek” relacji Bielsko Biała Główna – Białystok codziennie;
  5. 1011 „Leśmian” relacji Łódź Fabryczna – Białystok codziennie;

honorowane będą ważne bilety KM.

Dodatkowo informujemy, że ww. pociągi „PKP Intercity” S.A. będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii.

W związku ze zmianą terminu prac modernizacyjnych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe zmianie ulega rozkład jazdy od 30 czerwca 2018 r. Więcej informacji w artykule Zmiany w kursowaniu pociągów na linii 7 Warszawa - Dęblin od 30 czerwca 2018 r.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

W związku z modernizacją infrastruktury ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.

Od 10 czerwca do 19 czerwca w związku z naprawą przejazdu kolejowego w Pomiechówku ruch pociągów na odcinku Modlin – Nasielsk będzie prowadzony wahadłowo po jednym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana, wybrane pociągi nie zatrzymają się na odcinku Modlin – Nasielsk. Zastąpi je komunikacja autobusowa.

Linia nr R31 Sierpc - Kutno

W związku z pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej ruch pociągów na całej linii będzie wstrzymany do 30 czerwca i zastąpiony przez komunikację autobusową.

Od 24 lipca do 7 sierpnia na odcinku Sierpc – Płock wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów związane z modernizacją przejazdów kolejowych i będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa..

Linia nr R81 Dęblin – Radom

W dalszym ciągu będą występowały utrudnienia związane z modernizacją stacji Dęblin. Ruch pociągów na odcinku Dęblin – Zajezierze k/Dęblina zostanie wstrzymany do 9 sierpnia. Za odwołane pociągi na ww. odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R91 Nasielsk – Sierpc

W związku z modernizacją przejazdów kolejowych zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku:

  1. Płońsk – Raciąż w terminie 6-11 lipca;
  2. Raciąż – Sierpc w terminie 12-23 lipca.

Za odwołane pociągi na ww. odcinkach zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie internetowej KM w zakładce Tabele rozkładów jazdy.