Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do wyszukiwania połączeń
2022-06-24
14:00
Kategoria

Zmiana Taryfy przewozowej „Kolei Mazowieckich - KM” oraz Załącznika do Taryfy przewozowej „Kolei Mazowieckich - KM”, obowiązująca od 1 lipca 2022 r.

Szanowni Podróżni,

informujemy, że w związku z niespotykanym od 20 lat wzrostem inflacji, cen energii elektrycznej, stóp procentowych oraz kosztów materiałów eksploatacyjnych, tj. czynników, które mają bezpośredni wpływ na wzrost kosztów działalności spółki niezbędnych do realizacji przewozów kolejowych, od 1 lipca 2022 r.  ulegają zmianie:

1) oferty zamieszczone w Taryfie przewozowej „Kolei Mazowieckich-KM” (TP-KM):

Karta Dużej Rodziny – rodzice lub małżonkowie rodziców posiadający KDR (w rozumieniu ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów) będą mogli nabywać bilety z ulgą ustawową od cen podstawowych zawartych w Załączniku do Taryfy przewozowej „Kolei Mazowieckich - KM” (TP-KM), identycznie jak jest to w przypadku dzieci uprawnionych do ulg ustawowych, a posiadających KDR,

Przejazdy grupowe

Po zmianie każdy z uczestników grupy będzie podróżował zgodnie z indywidualnymi uprawnieniami, natomiast nadal na każde 10 osób płacących za przejazd będzie przysługiwał bezpłatny przejazdy dla opiekuna/ów grupy,

Bilety odcinkowe bezimienne - oferta wycofana ze stosowania;

2) Załącznik do Taryfy przewozowej „Kolei Mazowieckich-KM” (TP-KM).

Jednocześnie informujemy, że bilety zakupione przed 1 lipca 2022 r. zachowują ważność do końca terminu określonego na bilecie.