Zmiana rozkładu jazdy od 29 sierpnia 2021 r.

Szanowni Państwo,

 

od 29 sierpnia zmianie ulega rozkład jazdy pociągów i będzie on obowiązywał do 6 listopada.

Najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy związane są z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia:

- wieczorne i nocne utrudnienia na podmiejskiej linii średnicowej obowiązujące w całej organizacji (wybrane pociągi KM będą kursowały w skróconej/zmienionej relacji),

- utrudnienia na dalekobieżnej linii średnicowej obowiązujące w terminie 1 – 7 października (wybrane pociągi KM będą kursowały w skróconej relacji),

- pociągi lotniskowe KM będą kursowały w skróconej relacji Modlin – Warszawa Centralna nie dojeżdżając do stacji Warszawa Lotnisko Chopina,

- od 1 września powrót pociągów nie kursujących w wakacje.

 

Szczegóły zmian:

R1 Warszawa – Skierniewice

Zamknięcie jednego z torów na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków w dniach 30 – 31 października oraz 6 listopada. Pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

 

R3 Warszawa – Łowicz

Wciąż trwają prace modernizacyjne w stacji Łowicz Główny oraz na odcinku Sochaczew – Bednary. Niestety będzie się to wiązało z koniecznością zastąpienia części połączeń na odcinku Sochaczew – Łowicz Główny przez zastępczą komunikację autobusową. Ponadto w dniach 4 – 5 września ruch pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie odbywał się będzie po jednym czynnym torze.

 

R7 Warszawa – Dęblin

W dni robocze mieszkańcy Śródborowa, Pogorzeli Warszawskiej, Starej Wsi oraz Celestynowa zyskają 3 pary dodatkowych połączeń. Będą to pociągi obecnie kończące i rozpoczynające swój bieg w Otwocku.

Pociągi przyjadą do Celestynowa o godzinie 8:17, 15:25 oraz 19:25 natomiast wyjadą o 8:39, 15:39 i 19:37.

 

R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Od 29 sierpnia ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom ma odbywać się po dwóch czynnych torach, co powinno przełożyć się na wzrost punktualności. W Radomiu zaczną działać nowe stacje: Radom Północny oraz Radom Gołębiów.

 

R9 Warszawa – Działdowo

Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia część połączeń KM będzie skrócona do/z Warszawy Gdańskiej lub Warszawy Woli. Pociągi nie zatrzymają się na stacji W-wa Zachodnia p.8. Pociąg 15417 odjeżdżający z Warszawy Gdańskiej o godzinie 23:25 na odcinku Konopki – Mława w dniach 31.08/1.09, 1/2, 2/3 oraz 13/14 września zostanie zastąpiony przez zastępczą komunikację autobusową.

 

R81 Radom – Dęblin

Z uwagi na prace utrzymaniowo – naprawcze na linii w wybranych terminach ruch będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze, a rozkład jazdy ulegał będzie częstym zmianom.

 

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym rozkładem jazdy dla poszczególnych linii, który znajduje się w tabelach rozkładu jazdy.

Kategoria: