Zmiany w rozkładzie jazdy od 10 czerwca 2018 r.

Szanowni Państwo,

10 czerwca 2018 r. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 1 września 2018 r.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach.

Od 23 czerwca do 2 września 2018 r. po raz kolejny zostanie uruchomiony pociąg „Słoneczny”:

  1. pociąg nr 18110/1 relacji Warszawa Zachodnia (odj. 6:29) – Gdańsk Główny (przyj. 9:41/odj. 9:44) – Ustka (przyj. 12:08) i będzie kursował przez stację Warszawę Centralną;
  2. pociąg nr 81110/1 relacji Ustka (odj. 12:42) – Gdańsk Główny (przyj. 15:03/odj. 15:06) –  Warszawa Zachodnia (przyj. 18:25) i będzie kursować przez Warszawę Śródmieście bez zatrzymania na przystankach osobowych Warszawie Stadion, Powiśle i Ochota.

Pociąg zestawiony będzie z piętrowych i klimatyzowanych wagonów piętrowych.

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Remont linii 447 będzie kontynuowany i organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek i zastąpi je komunikacja autobusowa.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

W związku z remontem toru nr 23 na stacji Warszawa Wschodnia wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów w terminie 10-30 czerwca. Część pociągów rozpoczynających/kończących bieg na stacji Warszawa Rembertów będzie odwołana, zaś pociąg nr 19808/9 relacji Warszawa Zachodnia (odj. 14:58) – Mińsk Mazowiecki (przyj. 15:53) nie zatrzyma się na stacji Warszawa Rembertów.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Część pociągów skończy bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz Główny będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto, w związku z remontami przejazdów ruch pociągów w weekendy będzie prowadzony jednotorowo na szlakach: Błonie – Teresin, Teresin – Sochaczew i Sochaczew – Bednary.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów - Sadowne Węgrowskie – Małkinia.. Część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową .

Ponadto do 13 sierpnia na odcinku Małkinia – Łochów w poniższych pociągach „PKP Intercity” S.A. nr:

  1. 1424 „Ondraszek” relacji Białystok – Bielsko Biała Główna codziennie;
  2. 6117 „Konopnicka” relacji Węgliniec – Białystok codziennie oprócz niedziel (7);
  3. 6157 „Konopnicka” relacji Wrocław Główny – Białystok w niedziele (7);
  4. 4125 „Ondraszek” relacji Bielsko Biała Główna – Białystok codziennie;
  5. 1011 „Leśmian” relacji Łódź Fabryczna – Białystok codziennie;

honorowane będą ważne bilety KM.

Dodatkowo informujemy, że ww. pociągi „PKP Intercity” S.A. będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku.

Od 14 sierpnia zmieni się rozkład jazdy i część pociągów rozpoczynających/kończących bieg na stacji Małkinia zacznie kursować w pełnej relacji bez komunikacji autobusowej.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii.

Od 30 czerwca zostanie otwarty szlak Pilawa – Garwolin i pociągi będą kursować do stacji Garwolin.

Od 2 lipca do 3 sierpnia z powodu kolejnego etapu budowy tunelu drogowego w Świdrze oraz koniecznością włączenia nowego układu torowego części stacji Otwock nastąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Świder – Otwock. Za odwołane pociągi na tym odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Od strony Warszawy ruch pociągów prowadzony będzie po obu torach do przystanku osobowego Świder, natomiast od strony Pilawy pociągi dojadą do Otwocka.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

W związku z modernizacją infrastruktury ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.

Od 10 czerwca do 19 czerwca w związku z naprawą przejazdu kolejowego w Pomiechówku ruch pociągów na odcinku Modlin – Nasielsk będzie prowadzony wahadłowo po jednym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana, wybrane pociągi nie zatrzymają się na odcinku Modlin – Nasielsk. Zastąpi je komunikacja autobusowa.

Linia nr R31 Sierpc - Kutno

W związku z pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej ruch pociągów na całej linii będzie wstrzymany do 30 czerwca i zastąpiony przez komunikację autobusową.

Od 24 lipca do 7 sierpnia na odcinku Sierpc – Płock wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów związane z modernizacją przejazdów kolejowych i będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa..

Linia nr R81 Dęblin – Radom

W dalszym ciągu będą występowały utrudnienia związane z modernizacją stacji Dęblin. Ruch pociągów na odcinku Dęblin – Zajezierze k/Dęblina zostanie wstrzymany do 9 sierpnia. Za odwołane pociągi na ww. odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R91 Nasielsk – Sierpc

W związku z modernizacją przejazdów kolejowych zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku:

  1. Płońsk – Raciąż w terminie 6-11 lipca;
  2. Raciąż – Sierpc w terminie 12-23 lipca.

Za odwołane pociągi na ww. odcinkach zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie internetowej KM w zakładce Tabele rozkładów jazdy.

Kategoria: